[ÜLEVAADE] Huawei P10

Kõik arvustused ilmuvad siin
Kasutaja avatar
Terko
Entusiast
Postitusi: 441
Liitunud: 20 Jaan 2011, 13:19
Telefon: S7
Asukoht: Tartu
Kontakt:

[ÜLEVAADE] Huawei P10

Lugemata postitusPostitas Terko » 31 Mai 2017, 19:42

Viimastel aastatel on traditsiooniks kujunenud, et lume sulaga on kevadet kuulutamas ka kõigi suurtemate tootjate uued tippmudelid. Seal seltskonnas end mugavalt tundev Huawei pole mingi erand, ning oma nimeka P-seeria rivi täiendati ka see aasta uue mudeliga – P10. Nii nagu aasta aastalt pannakse telefonidesse aina võimsamaid protsessoreid ja suurendatakse kõikvõimalikke mahtude ja koguste numbreid, nii lihvitakse ka seadmete välimust ja disaini. Kuidas värske mudel tundub, uurisingi.

Pilt

Välimus
Iga uus telefoni põlvkond toob endaga lisaks kõigele muule kaasa ka värskendusi disainis, suuremal või vähemal määral. Seekord on kindlasti enim silmatorkavaks vaheks vana mudeliga sõrmejälje lugeja toomine tagumiselt küljelt ette, ekraani alla. Tänu ovaalsele kujule on esikülg ütlemata sarnane Oneplus 3T-le, kuigi telefon ise ei ole nii suur. Sarnasused siinkohal ei lõppe – korpuse servad, mis on tehtud ümaramaks ning antennijoonte kuju ei jäta muud varianti, kui võrrelda P10-t Apple uuema toodanguga. On need sarnasused head või halvad, jäägu igaühe enda otsustada, aga telefonist jätavad nad väga esindusliku ja soliidse mulje ning haarduvus ja käsitsemise mugavus on igati tasemel. Metalli libedust aitab kompenseerida sihvakas kuju ja telefoni käes hoides on kindel tunne.
Muus osas on telefonil olemas kõik hädavajalik, et tema funktsiooni eeskujulikult kasutada oleks võimalik. Usb C-pesa laadimiseks; sim-ning mälu-kaardi hoidja ühes pesas; helinupudud ning sisse-ja väljalülitamise nupp. Mis viimasesse puutub, siis sellele on efektiks ja paremaks visuaalseks eristamiseks lisatud erksas toonis värvirant. Nupp ise on pealt ka tekstuurne, et katsudes seda heli nuppudest kergem eristada oleks. Mis veel värvidesse puutub, siis P10 puhul on Huawei asunud koostöösse värvitootjaga Pantone, kellega kahasse pakutakse ka erksamaid toone kui tavalised valge-kuldne-must kombinatsioonid.

Pilt
Pilt
Pilt

Tarkvara ja kasutamine
Uusimale mudelile passib loomulikult ainult uusim tarkvara, nii et mitte imestama panevalt leiab ka P10 kesta seest viimasel Android Nougat 7 versioonil jooksva tarkvara. Selle peale omakorda on pikitud Emotion UI (EMUI) kasutajaliides. Kui minevikus on tootjad üritanud ennast pigem eristada sisemise väljanägemise ja kasutajakogemuse poolest, siis iga uue androidiversiooniga kipuvad need vahed samm-sammult hajuma. Ja see ei ole halb, sest kes teise tootja androidiga harjunud on, leiab nii kiiremini enda jaoks mugavama kasutusmustri. Olen isiklikult suhteliselt tõrges Huawei kasutajaliidese koha pealt olnud, kuna selle omapärad ja erinevused tavaversioonist nõuavad ebavajalikult palju harjumist. P10-ga aga oli kasutus kuidagi ladusam ja mugavam, mingeid viperusi ning eripärasi kasutusperioodil väga silma ei torganudki. Ahjaa, mingil müstilisel põhjusel suutis testimise ajal ühel korral küll telefon ennast taaskäivitada kui parajasti kõnet tegema asusin, aga sellega anomaaliad ka piirdusid. Kes teab, ehk oli siin kurja juureks hoopis demo telefoni kasutajaliides.

Pilt

EMUI uusim versioon, mis nägi päevavalgust Mate 9 mudeli peal, pole suuremaid muutusi läbi elanud. Teadete kuvamine lukustusekraanil ja allatõmmatavas menüüs on tehtud sarnasemaks puhta androidiga; rakenduste jaoks on võimalik kasutada nüüd ka rakenduste sahtlit, kus kõik järjestikku kuvatakse.

Pilt

Suurim muudatus eelmiste Huawei tippmudelitega peitub aga sõrmejäljelugejas – esiteks on see muutnud asukohta ja kolinud telefoni seljalt ekraani alla esiküljel, teiseks on lisatud nupule teistmoodi käitumisloogika kui teiste tootjate sarnastel lahendustel. Tegelikult polegi tegu nupuga, vaid nö sensoriga, kuna alla seda vajutada ei saa. Sensori toimib selliselt, et kergelt puudutades saab näiteks menüüs olles sammu võrra tagasi liikuda, peal hoides jõuad koduekraanile. Taustarakenduste kuvamiseks ja nende haldamiseks tuleb sõrmega üle sensori paremale või vasakule libistada. See viimane neist on ehk kõige keerulisem, kuna tihti esimese korraga seda liigutust ära ei registreerita ja leiad end hoopis eelmiselt lehelt. Aga kui alguses tundus sellise lahenduse kasutamine väga harjumatu ja küsitava väärtusega, siis endalegi üllatuseks sai see kiirelt selgeks ja oli mugav kasutada. Kes aga eelistab hoopis kasutada ekraani peal olevaid juhtnuppe, siis P10 on nüüdsest ka see võimalus olemas. Sõrmejälje lugeja põhifunktsioon – sõrmejälje lugemine – toimib samuti kiirelt ja muretult.

Ekraan
Ekraanipind on võrreldes eelmise aasta mudeliga veidi kahanenud (5.2 vs 5.1 tolli), jättes välismõõtmed siiski pea samaks. Kasutusel olev LCD-tehnoloogia jätab värvid pigem neutraalseks ja tõepäraseks ning ei pinguta üle nende erksusega. Pilt on tänu FHD resolutsioonile piisavalt terav ja see kõik kokku annab ekraanipildi, mida on mõnus kasutada.

Jõudlus ja Aku
Huawei P10 seest leiab sama protsessori, mis oli kasutusel ka Mate 9 peal. Sarnaseid tulemusi näitavad ka mõlema telefoni jõudlustestid ning testperioodi kasutuskogemuse põhjal suuri erinevusi välja tuua ei ole – P10 on kiire ja sujuv, kuskil jõust puudu sellel ei jää. Mingeid hakkimisi ega venimist kuskil silma ei jäänud, aga tänapäevase tippmudeli kohta ongi see pigem norm.
7 mm kesta sisse on Huawei paigutanud 3000 mAh aku, mis numbrite järgi ei tundu teab mis suur ning ka kasutusel see mingeid üllatusi ei too. Ehk et P10 võib aku mõistes pidada ühe päeva telefoniks, millega saab päeva õhtusse, aga teisel päeval tuleb juba laadijat otsima hakata poolest päevast. Kui kasutus on minimaalne, saab ehk ka kaks päeva laadimiskorraga õhtusse veeretada. Õnneks käib laadimine kiirelt ja seda saab teha kaasas oleva laadijaga.

Jõudlustestid
Tulemuse saamiseks on võetud kolme testi keskmine:
AnTuTu benchmark – 119228
Geekbench (Single) - 1858
Geekbench (Multi) – 5475
PCMark (Work 2.0) - 6270

Kaamera
Leica tehnoloogial põhineva topelt-kaamera leiab ka uue P10 tagumiselt küljelt, just nagu tema eelkäijal P9-l. Idee on jäänud samaks – üks kaamera salvestab värviliselt ja teine must-valgelt, mille tulemusena pilt ühendatakse märkamatult ühtseks tervikuks. Erinev on see, et uue mudeli kaamerale on piksleid juurde lisatud ning parandatud on hämaras pildistamise kvaliteeti ja rõhutud selfie-piltide võimekusele. Reaalsuses on pildi kvaliteet hea, aga sama head pilti teevad ka teiste tootjate kaamerad. Samuti võrreldes hämaras tehtud pilte teiste tipp-telefonidega ei saa öelda, et Huawei millegiga eriliselt silma paistaks.
Kokkuvõttes on tegu hea kaameraga, millega võimalik filmida ka 4K resolutsioonis ning mis pakub suurel hulgal lisa seadistamise võimalusi.

Näidispildid

Kokkuvõtteks
Huawei P10 võib pigem pidada evolutsiooniks kui revolutsiooniks. Ja see tingimata ei ole halb asi. P9 eelmisel aastal oli iseenesest hea telefoni ja uue mudeliga on kõiki elemente veelgi täiustatud. Õnneks on ka hinnatase suudetud mõistlikule tasemele jätta, mis teeb hinna ja kvaliteedi suhtelt ta ahvatlevaks ka võrrelduna tuntumate konkurentidega.

Plussid
+ näpujälje lugeja toomine esiküljele, selle kiirus ja funktsioonid
+ kena ja soliidne disain
+ hea kaamera
+ kiirlaadimine

Miinused
- kehvapoolne heli kõrvaklappidega kuulates

Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron

Logi sisse  •  Registreeru